Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Technologia

Oczyszczanie powierzchni sodą? TAK, JEST TO MOŻLIWE!!

Podczas realizacji zleceń korzystamy z najbardziej wydajnego sprzętu amerykańskiego producenta SodaBlast Systems™ maszyny SB – 500 Trailer.
SodaBlast Systems™ to nowoczesna technologia oczyszczenia wszelkiego rodzaju powierzchni z zabrudzeń, bez narażania oczyszczanej powierzchni na uszkodzenia. Ponadprzeciętna skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń oraz brak ryzyka zniszczenia oczyszczanych powierzchni są możliwe, dzięki bardzo wysokiej szybkości strumienia czyściwa, które osiąga 965 km/h – prędkość ta jest trzykrotnie większa w porównaniu do tradycyjnych piaskarek. Za sprawą dużej prędkości, cząsteczki wyrzucanego czyściwa rozbiją się o zabrudzoną powierzchnię, doskonale usuwając zabrudzenia i pozostawiając nawierzchnię w nienaruszonym stanie SodaBlast Systems™ to nie tylko większa skuteczność w czyszczeniu, ale też oszczędność. Dzięki dużej prędkości czyściwa, usuwanie brudu trwa znacznie krócej niż w przypadku oczyszczania metodami tradycyjnymi.

SodaBlast Systems™ umożliwia oczyszczenia powierzchni w trzech trybach, które dobiera się w zależności od rodzaju i intensywności zabrudzenia oraz oczyszczanej powierzchni, dwa z nich są to tryby bezpyłowe co jest kolejną zaletą tej technologii w porównaniu z klasycznym piaskowaniem.

Korzystając z maszyn SodaBlaster™ mamy możliwość oczyszczania:
W trybie standardowym, który daje możliwość pracy na sucho. W tym trybie czyściwo z dużą szybkością wylatuje z dyszy i czyści wybraną powierzchnię.

W trybie hydrodynamicznym, z wykorzystaniem wody. Tryb ten pozwala wyeliminować szkodliwe dla zdrowia i uciążliwe dla otoczenia pylenie nawet do 95%. Korzystając z tego trybu należy podłączyć wąż strumieniowy z jednej strony do źródła wody, a z drugiej do dyszy. Dzięki temu czyściwo wyrzucane będzie w otoczce wodnej.

W innowacyjnym trybie tzw. „miksie wodnym”. Aby skorzystać z tego trybu, należy do zbiornika wsypać czyściwo oraz dolać wodę, w proporcjach 1:1. Metoda ta eliminuje pylenie w 100%.

Aby wyeliminować powstawanie rdzawego nalotu po oczyszczeniu powierzchni stalowych w trybach bezpyłowych do wody dodajemy specjalny koncentrat – „INHIBITOR RDZY”, który zapewni zabezpieczenie powierzchni przed zardzewieniem do 3 dni po oczyszczeniu.

Nasze usługi

Kontakt

Łukasz Toborowicz

TBR ECO BLASTING

Krzywanice 176A
97-565 Lgota Wielka (woj. łódzkie)
NIP: 769-205-39-14
798-099-411
biuro@tbrecoblasting.pl