Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Sodowanie — skuteczna metoda czyszczenia każdej powierzchni

Czyszczenie różnego rodzaju powierzchni z zabrudzeń często okazuje się bardzo wymagającym zadaniem. Nie chodzi jedynie o skuteczne usunięcie zanieczyszczeń, plam, zacieków czy farby, ale też taka konserwacja, która nie uszkodzi oczyszczanego obiektu. Przez lata na rynku powstało wiele rozmaitych metod jak choćby szkiełkowanie wodne lub piaskowanie, lecz dopiero soda okazała się wyborem idealnym. Ten efektywny sposób na czyszczenie dowolnego typu powierzchni narodził się w Stanach Zjednoczonych, gdy w latach 80. XX wieku powstała potrzeba oczyszczenia Statuy Wolności. To prawdziwy symbol USA, znany na całym świecie, dlatego konieczne było opracowanie bezpiecznego rozwiązania. Właśnie wtedy pojawił się pomysł na zastosowanie sodowania.

 


Oczyszczanie sodą w TBR ECO BLASTING

To właśnie sodowanie wykorzystujemy w firmie TBR ECO BLASTING do oczyszczania wszelkiego rodzaju powierzchni. Metoda ta charakteryzuje się znakomitą skutecznością, świetnie radząc sobie nawet z najbardziej wymagającymi zabrudzeniami. Jej kluczową zaletą pozostaje również bezpieczeństwo — soda wystrzeliwana z ogromną prędkością z wyspecjalizowanej maszyny pozwala bowiem na usunięcie zanieczyszczeń, nie niszcząc powierzchni. Dzięki temu sodowanie jest perfekcyjnym wyborem nie tylko do ścian budynków mieszkalnych albo obiektów użyteczności publicznej, lecz także renowacji zabytków czy pomników oraz konstrukcji stalowych. Metodę spopularyzowaną przez Benny'ego LeCompte, jej wynalazcę, mogą zaś Państwo poznać, korzystając z oferty czyszczenia cegły, betonu, drewna, metalu i innych materiałów w TBR ECO BLASTING. Zapraszamy!

Nasze usługi

Mam przyjemność zaoferować Państwu innowacyjną i  nowoczesną metodę oczyszczenia różnego rodzaju powierzchni – SodaBlast Systems™  . Technologia ta  pozwala na szybkie i bezpieczne dla oczyszczanej powierzchni usuwanie różnego rodzaju zabrudzeń. Jesteśmy w stanie sprostać wszystkim wymaganiom stawianym nam przez klientów, profesjonalnie zajmujemy się oczyszczaniem powierzchni w następujących branżach:Nie ma takich zleceń, których nie potrafilibyśmy wykonać! chętnie podejmiemy się najtrudniejszych prac w najdalszych zakątkach kraju.
Zapraszamy do Kontaktu, nasi eksperci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Technologia

Oczyszczanie powierzchni sodą? TAK, JEST TO MOŻLIWE!!

Podczas realizacji zleceń korzystamy z najbardziej wydajnego sprzętu amerykańskiego producenta SodaBlast Systems™ maszyny SB – 500 Trailer.
SodaBlast Systems™ to nowoczesna technologia oczyszczenia wszelkiego rodzaju powierzchni z zabrudzeń, bez narażania oczyszczanej powierzchni na uszkodzenia. Ponadprzeciętna skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń oraz brak ryzyka zniszczenia oczyszczanych powierzchni są możliwe, dzięki bardzo wysokiej szybkości strumienia czyściwa, które osiąga 965 km/h – prędkość ta jest trzykrotnie większa w porównaniu do tradycyjnych piaskarek. Za sprawą dużej prędkości, cząsteczki wyrzucanego czyściwa rozbiją się o zabrudzoną powierzchnię, doskonale usuwając zabrudzenia i pozostawiając nawierzchnię w nienaruszonym stanie SodaBlast Systems™ to nie tylko większa skuteczność w czyszczeniu, ale też oszczędność. Dzięki dużej prędkości czyściwa, usuwanie brudu trwa znacznie krócej niż w przypadku oczyszczania metodami tradycyjnymi.

SodaBlast Systems™ umożliwia oczyszczenia powierzchni w trzech trybach, które dobiera się w zależności od rodzaju i intensywności zabrudzenia oraz oczyszczanej powierzchni, dwa z nich są to tryby bezpyłowe co jest kolejną zaletą tej technologii w porównaniu z klasycznym piaskowaniem.

Korzystając z maszyn SodaBlaster™ mamy możliwość oczyszczania:
W trybie standardowym, który daje możliwość pracy na sucho. W tym trybie czyściwo z dużą szybkością wylatuje z dyszy i czyści wybraną powierzchnię.

W trybie hydrodynamicznym, z wykorzystaniem wody. Tryb ten pozwala wyeliminować szkodliwe dla zdrowia i uciążliwe dla otoczenia pylenie nawet do 95%. Korzystając z tego trybu należy podłączyć wąż strumieniowy z jednej strony do źródła wody, a z drugiej do dyszy. Dzięki temu czyściwo wyrzucane będzie w otoczce wodnej.

W innowacyjnym trybie tzw. „miksie wodnym”. Aby skorzystać z tego trybu, należy do zbiornika wsypać czyściwo oraz dolać wodę, w proporcjach 1:1. Metoda ta eliminuje pylenie w 100%.

Aby wyeliminować powstawanie rdzawego nalotu po oczyszczeniu powierzchni stalowych w trybach bezpyłowych do wody dodajemy specjalny koncentrat – „INHIBITOR RDZY”, który zapewni zabezpieczenie powierzchni przed zardzewieniem do 3 dni po oczyszczeniu.

Kontakt

Łukasz Toborowicz

TBR ECO BLASTING

Krzywanice 176A
97-565 Lgota Wielka (woj. łódzkie)
NIP: 769-205-39-14
798-099-411
biuro@tbrecoblasting.pl