Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

HISTORIA SODOWANIA ZACZYNA SIĘ W AMERYCE

To mieszkańcy najbogatszego kontynentu poznali pierwsi skuteczność i bezinwazyjność oczyszczania sodą. Przetestowali tę metodę na wielu płaszczyznach, a później rozpoczęli jej propagowanie na świecie.  Historia tej technologii wiąże się z symbolem Ameryki – stojącą u ujścia rzeki Hudson – 93-metrową Statuą Wolności. Na początku lat 80. naszego wieku władze Nowego Jorku postanowiły odczyścić ten najsłynniejszy na świecie wzniesiony w latach 1884-1886 posąg wykonany ze stali i miedzi. Szukano metody, która nie naruszy w żaden sposób powierzchni pomnika, a jednocześnie oczyści go tak, że będzie wyglądał jak nowy.

Wówczas Benny LeCompte postanowił wymyślić szybkie, wydajne i bezpieczne oczyszczanie maszynowe. Próbował na wielu przedmiotach z użyciem rozmaitych substancji aż pewnego dnia sięgnął po sodę, nieinwazyjny produkt nie posiadający właściwości ściernych. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę LeCompte dzisiejszy właściciel SodaBlast Systems™ w Ameryce skonstruował specjalną maszynę, która potrafiła wyrzucić sodę w odpowiednich ilościach i z prędkością zbliżoną do prędkości ponaddźwiękowej. Wyrzucona w ten sposób soda, eksplodowała przy kontakcie z powierzchnią i strącała wszelkie zabrudzenia. Tak narodziła się technologia, którą Benny LeCompte opatentował nazywając ją SodaBlast Systems™ i rozpoczął jej propagowanie w świecie. Technologia SodaBlast Systems™ sprawdzona została we wszystkich dziedzinach przemysłowych. Okazało się, że jest skuteczna i bardzo uniwersalna. Dziś stosowana jest z powodzeniem na całym świecie. Jej era nastaje też w Polsce, pod nazwaną "sodowanie™".

Nasze usługi

Mam przyjemność zaoferować Państwu innowacyjną i  nowoczesną metodę oczyszczenia różnego rodzaju powierzchni – SodaBlast Systems™  . Technologia ta  pozwala na szybkie i bezpieczne dla oczyszczanej powierzchni usuwanie różnego rodzaju zabrudzeń. Jesteśmy w stanie sprostać wszystkim wymaganiom stawianym nam przez klientów, profesjonalnie zajmujemy się oczyszczaniem powierzchni w następujących branżach:Nie ma takich zleceń, których nie potrafilibyśmy wykonać! chętnie podejmiemy się najtrudniejszych prac w najdalszych zakątkach kraju.
Zapraszamy do Kontaktu, nasi eksperci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Technologia

Oczyszczanie powierzchni sodą? TAK, JEST TO MOŻLIWE!!

Podczas realizacji zleceń korzystamy z najbardziej wydajnego sprzętu amerykańskiego producenta SodaBlast Systems™ maszyny SB – 500 Trailer.
SodaBlast Systems™ to nowoczesna technologia oczyszczenia wszelkiego rodzaju powierzchni z zabrudzeń, bez narażania oczyszczanej powierzchni na uszkodzenia. Ponadprzeciętna skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń oraz brak ryzyka zniszczenia oczyszczanych powierzchni są możliwe, dzięki bardzo wysokiej szybkości strumienia czyściwa, które osiąga 965 km/h – prędkość ta jest trzykrotnie większa w porównaniu do tradycyjnych piaskarek. Za sprawą dużej prędkości, cząsteczki wyrzucanego czyściwa rozbiją się o zabrudzoną powierzchnię, doskonale usuwając zabrudzenia i pozostawiając nawierzchnię w nienaruszonym stanie SodaBlast Systems™ to nie tylko większa skuteczność w czyszczeniu, ale też oszczędność. Dzięki dużej prędkości czyściwa, usuwanie brudu trwa znacznie krócej niż w przypadku oczyszczania metodami tradycyjnymi.

SodaBlast Systems™ umożliwia oczyszczenia powierzchni w trzech trybach, które dobiera się w zależności od rodzaju i intensywności zabrudzenia oraz oczyszczanej powierzchni, dwa z nich są to tryby bezpyłowe co jest kolejną zaletą tej technologii w porównaniu z klasycznym piaskowaniem.

Korzystając z maszyn SodaBlaster™ mamy możliwość oczyszczania:
W trybie standardowym, który daje możliwość pracy na sucho. W tym trybie czyściwo z dużą szybkością wylatuje z dyszy i czyści wybraną powierzchnię.

W trybie hydrodynamicznym, z wykorzystaniem wody. Tryb ten pozwala wyeliminować szkodliwe dla zdrowia i uciążliwe dla otoczenia pylenie nawet do 95%. Korzystając z tego trybu należy podłączyć wąż strumieniowy z jednej strony do źródła wody, a z drugiej do dyszy. Dzięki temu czyściwo wyrzucane będzie w otoczce wodnej.

W innowacyjnym trybie tzw. „miksie wodnym”. Aby skorzystać z tego trybu, należy do zbiornika wsypać czyściwo oraz dolać wodę, w proporcjach 1:1. Metoda ta eliminuje pylenie w 100%.

Aby wyeliminować powstawanie rdzawego nalotu po oczyszczeniu powierzchni stalowych w trybach bezpyłowych do wody dodajemy specjalny koncentrat – „INHIBITOR RDZY”, który zapewni zabezpieczenie powierzchni przed zardzewieniem do 3 dni po oczyszczeniu.

Kontakt

Łukasz Toborowicz

TBR ECO BLASTING

Krzywanice 176A
97-565 Lgota Wielka (woj. łódzkie)
NIP: 769-205-39-14
798-099-411
biuro@tbrecoblasting.pl